Şöyle bir arkanıza yaslanın ve içinde bulunduğumuz zamanı, yaşadığınız hayatı bir düşünün. Kim bu hayatta mutsuz ve başarısız olmak ister ki? Hergün gelişen ve değişen bir dünyada yaşamaktayız.  Buna bağlı olarak sürekli iyi yönde değişim ve gelişim yolunda takip ettiğim, kitaplarını okuduğum bir sürü başarılı insanlar var. Fikirlerini, yaşam tarzlarını anlamaya çalışıyor ve mümkün olduğunca kendi hayatıma bunları uygulamaya özen gösteriyorum.  Yaşadığımız çağı bilgi çağı olarak görürsek, bilgi şu anda en büyük güç.  Birşeyi yapmadan önce araştırmak ve bilgi sahibi olmak çok önemli. Sizlerle bu yazımda severek takip ettiğim Brain Tracy’nin başarılı ve mutlu insanların asla kullanmadığı sözlerle ilgili fikirlerini paylaşmak istiyorum.

1) “Ben yapamam ki.. “

Tabiki yapabilirsin! Şu anda kötü bir durumda olabilirsin. Kendini kötü hissedebilir, cesaretin olmadığını düşünebilirsin. Boşanmış olabilir, hasta olabilir, işsiz olabilirsin. Ama önemli olan şey canlısındır. Hayattasındır! Yaşamaya devam ediyorsundur. Yolculuğun hala bitmedi.  Herşeyi yapabilieceğini unutma!

2) “Şansımı kaybettim. “

Hiçbir zaman birşey için çok geç değildir. Öğrenmeye bırakma, büyümeye ve hayata daha iyi adapte olmaya devam et!

3) “Benim şeçeneğim yok. ” 

Sizin için daima bir seçenek vardır. Her gün her saat, her dakika birşeyleri seçmekte, karar vermekteyiz. Seçeneklerden birini tercih etmekteyiz.  Eğer birşeyler için benim bir şeçeneğim yok diyorsan, senin tercihindir. Eğer hayatınla ilgili memnun olmadığın birşeyler var ise, başka kararlar vermelisin!

4) “Hedeflerim ve hayallerim bekleyebilir.”

Kanatlarını aç ve uç! Hayatta, olmak istediğiniz kişiye dönüşmek için ikinci bir şansı elde edemeyebilirsiniz. İnanan kişiler ve pozitif insanlar, hayalperest olmayı buna borçlular zaten.

5) “Onlar muhtemelen haklılar, ben hatalı olmalıyım.”

Başkalarının sizin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. Kalbiniz zaten sizin için en iyisini bilir. Onu dinleyin. Başkaları kendileri için neyin en iyi olduğunu bilebilir, ama onlar sizin için neyin en iyi olduğunu emin olun bilemezler.

Başarı ve mutluluk potansiyelinizi arttırmak sizin elinizde.

Başarılı ve mutlu olmayı herkes ister. Hayat sizin hayatınız, zaman sizin zamanınız. Tercih yapmak size kalmış. Daha mutlu ve başarılı olmayı gerçekten istiyor musunuz?

Başarınıza!