Gerçekten yaşadın mı SEN?

Doğarsın, ağlarsın, gülersin, seversin, yemek yersin ve uyursun. Uyanırsın, oyunlar oynarsın, öğrenirsin, acıkırsın, susarsın, gülersin, ağlarsın,seversin,uyursun ve büyürsün. Emeklersin, konuşursun, oynarsın, karnını doyurursun, seversin, ağlarsın, uykuya dalarsın. Büyürsün, seversin, ağlarsın, öğrenirsin, bir konuşman olur, düşünürsün. Yürürsün, düşersin, kalkarsın, öğrenirsin, uyursun. Okula gidersin, eğitilir ve öğretilirsin. Koşarsın, formdasındır, oynarsın, gülümsersin, çalışırsın, arkadaşlar edinirsin. Seversin, ağlarsın, yorulursun ve uyursun. İşe gidersin, ders çalışırsın, öğretmenlerinin sana söylediği şeyleri hatırlarsın. Başarısız olursun, ağlarsın, yazarsın,  tweet atarsın, durumunu güncellersin, üşenirsin, acıkırsın, bir #selfie çekersin, uyursun. Okuldan ayrılır, üniversiteye başlarsın, ders çalışır, bir sürü sınava girersin. Stres başlar, içersin, tüttürürsün, tekrarlarsın, kalıplara göre hareket edersin, çalışırsın, mesaj yazarsın, facebook ve instagramda gezinirsin, uyumada zorluk çekmeye başlarsın. Uyanırsın, sana öğretildiği gibi tekrarlarsın herşeyi. Sınavlar vardır, başarısız olursun, umursamazsın, geçersin, toplumun istediği gibi biri olmak istersin ve uyursun.

Oy verirsin, dünya çöplüğe döndüğü için durursun, kayıtsız kalırsın, umurunda olmaz. Taşınırsın, gerçek olmayan faturalar ödersin.. Uyanırsın, yemek yersin, çalışırsın, uyursun. Dışarı çıkıp sarhoş olursun, dengesiz beslenirsin, sigara içersin, arkadaşlarınla buluşursun, sevişirsin, gülersin, uyursun; tekrarlanan haftasonları. Biriyle tanışırsın, randevuya çıkarsın, seversin, bir ilişkiye başlarsın! İş yüzünden stresin artar, çoçukların olur, evlenirsin, seversin, öğretirsin, oynarsın, gülersin, ağlarsın, yemek yersin, uyursun. Çoçukların büyür, stres altındasındır çünkü işle ilgili hala problemlerin vardır. Sigara içersin, içki içersin, ağlarsın, seversin, uykuya dalarsın.

Sen Yaşadın mı?

Artık yaşlanmaya başlarsın, emekli olursun, yemek yersin, içersin, uyursun, seversin, düşünürsün. Zamanının çoğunu stresli olarak yaşadığın için pişmanlık duyarsın. Okuldan sonra düşünmeyi bırakmışındır. Kilo alırsın, yaşam senin düşündüğün gibi olmadığı için oynamayı bırakırsın. Çok çalıştın, ama hala daha bitmeyen faturalar ödersin. Tüm gün çalışıp sahip olmaya çalıştığın evde yeterince vakit geçirmedin. Yeteri kadar uyumadın. Hastalandın. Sevdin. Ağladın ve uyudun.. Uyanmadın. Peki SEN yaşadın mı?