Başka bir günde güneşin batışı

Gördüğün şey ya da sana gösterilen iki farklı şey. Biri bakış açımız diğeri ise algımız. Hepimizin büyük fotoğrafı görebilmek için açık bir algıya ve iyi bir anlayışa ihtiyacımız var.  Aslında daima yüzeyin altında daha çok şey vardır.

İnsanlar akıllarını korumak ve kendilerini incitmemek için kendilerine zamanla engeller oluşturmaktadır. İnsanlar affedebilir, fakat unutmaz. Bir insan nasıl davranır? Hepimizin davrandığı gibi, durumlara göre. Çünkü herşeyin bir nedeni vardır. Herşey bir nedenden dolayı olur. Biliyorum belki sizin için zor olabilir belki ama biraz olsun başka bir insanın ayakkabısı içinde yaşamaya çalışın. Hiçbirimiz mükemmel değiliz fakat hepimiz anlaşılmayı isteriz. Durmadan şaka yapıyorsanız ciddiye alınmayı bekleyemezsiniz. Eğer her zaman ciddiyseniz hiç kahkahanız olamaz. Biriyle arkadaş olabilmek için ilk önce kendinizle arkadaş olmalısınız. İletişim hep işler durumdadır, sessizlik ise sadace duraklar. Birşeyleri inşa etmek ve ilerleyebilmek için olumsuzluğu vurgulayın ve sonrasında durmadan olumlu olarak sağlamlaştırın. Böylelikle desteklenmiş olacaktır.

Unutma, hepimiz insanız ve  birçoğumuz sadece kendi hayatlarını yaşamaya çalışıyor.  Yarın ise içinde yaşadığımız dünyadaki  insanları daha iyi anlamak için öğrenmek ve büyümek için başka bir şans. Pes etmek ve yeniden başlamak birbirinden farklıdır. Kendinize bu şansı verin.

Yarınlarda görüşmek üzere..