Etkili zaman yönetimi bizi doruk noktasına ulaştırır.

Başarıdan bahsetmek istiyorum bu yazımda.Başarılı olan insanların, başarıya giden yolda doruk noktasına nasıl ulaştıklarına bir göz atalım.

Başarıya ulaşmış insanların bir gün içinde yaptığı şeylere baktığımızda aslında hepsi bir bakıma aynılar.Hatta bizlere bile benziyorlar.Hepimizin günü 24 saat değil mi? Peki bu 24 saati biz nasıl kullanmaktayız? Bana göre başarıyla başarısızlığın arasındaki fark budur. Herşey zamanımızı nasıl kullandığımız, harcadığımız zamanın miktarından çok daha çok önemlidir.

Başarılı bir kişi kesinlikle azimlidir. Çevresinde etkin bir kişidir. Zamanıda etkili bir biçimde değerlendirir.Zamanı etkili kullanarak sizde başarılı olabilirsiniz. İlk olarak gününüzü planlayın.Gün içinde yapacağınız her aktiviteyi plana dahil etmelisiniz.Bunun dışında haftalık planlarda yapın ve bunları kullanın.Haftanızı gün gün planlamalısını.Sadece meşgul olmak yetmez. Çevrenizdeki birçok insan  “Başımı kaşıyacak vaktim yok.” der. Aslında tüm gün boyunca telefonda birileriyle konuşup durmuşlardır.Bu üretken olmak değildir. Bu zamanı etkin kullanmak değildir.Bu zamanı boşa harcamaktır. Çünkü etkili bir zaman yönetimi, acil, önemli ve önemsiz şeyleri birbirinden ayırt edebilmektir. Etkili bir zaman yönetiminde her gün yapılacak bir dizi göreviniz vardır.

Önemli olan hangilerinin , amacınıza ulaşmakta size yardım edeceğine karak vermektir. Amaçlarınız doğrultusunda planlar yapın.

Başarınıza,